מיכאל בבל

היה הייתה ישראל... או מדינת החזון האחרונה

שונות

russian english

הספרים של מיכאל הביאו אותו עד לחיים כאלה

התנקשות, תא מעצר, שוטרים, חוקרים, משפט.

הספרים של מיכאל הביאו אותו עד לחיים כאלה.

ב-1973 מיכאל נחלץ מברית המועצות אחרי מאבק מסוכן עם השלטונות בעד היציאה. מאחוריו נשארה מדינת קג"ב. לפניו היתה אדמת אבות ובמזוודה הספר הראשון שלו "ישראל שלי".

אבל המציאות החדשה נתגלתה דומה לעזובה.

ישראל נתגלתה כהעתק של ברית המועצות ושל הקג"ב.

מיכאל כותב את הספר "שמוקים" על מדינת ישראל. ואחר-כך את הספר "היה היתה ישראל... או מדינת החזון האחרונה" על מפולת הכרחית של מדינה כזו.

ב-2003, שלושה ימים לפני מסירת הספר לדפוס, קרתה ההתנקשות במיכאל. מזה הוא יצא שלם.

ומיד כותב את הספר "ההתנקשות" על-דבר מדינת קג"ב הזאת ואחר-כך את הספר "המשפט" - משפטו של מיכאל על מדינת קג"ב הזאת.             

המדינה פתחה נגדו משפט באשמה כוזבת.

אך מיכאל בזמן המשפט כותב את הספר "בעיניים עצומות, או אי-ציות" על המשפט הזה. הוא דורש, שיוליכו אותו לבית-משפט באזיקים, באופן אחר הוא לא הולך, מתנגד להגנה ויושב בעיניים עצומות.     

בית-המשפט הצדיק אותו, אבל התובע הכללי דרש שלוש שנים בית-סוהר. זה היה ב-2006. ומאותו רגע המשפט נדם, כדי להיות תלוי מעל מיכאל שנים רבות. כך קורה במדינת הפקר הזאת.

כתוצאה של רדיפה, של התנקשות ושל משפט מיכאל נקלע עזוב בכולם ואשתו חולה קשה.

פעם באינטרנט הוא קרא מסה על מדינת ישראל, אשר קרובה ביותר להשקפות שלו. הוא כתב למחבר על זה. נחמה, מחברת המסה, התחילה לקרוא את הספרים של מיכאל. ואחר-כך התחילה לספר לו את הסיפור הנורא שלה: מאבק עם הקג"ב למען יציאה מברית-המועצות, ביאה בנסיעה למדינת ישראל ב-1973, אימים של רדיפה מקג"ב מדינת ישראל ובריחת-אונס ממדינת ישראל לארצות-הברית.

על עינוים שלה של רדופה מסופר על רקע רדיפה של מיכאל.     

מיכאל על דוגמא אחת אישית טען, שהמדינה הזאת של קג"ב. עתה הדוגמא השנייה של נחמה - זה כבר לא אישור, אלא הוכחה.

הקג"ב של מדינת ישראל ממשיך ללכת אחרי מיכאל, זה מרע את בריאותה של אשתו, נחמה בקושי חיה מסבל מקג"ב. והמחברים מחליטים: כל עוד שהם עדין חיים, לסגור את הספר לפני ראש השנה היהודי המתחיל.

הוצאות-לאור מדינת ישראל לא רוצות לשתף פעולה עם מיכאל. הוא בעצמו מוציא לאור ספרים שלו בכמה מאות כריכים. רשתות חנויות ספרים לא מקבלים ספרים שלו למכירה.

משטר טוטליטרי.

המחברים מעולם לא נפגשו.


View My Stats